Listwy ozdobne lamele to efektowne dekoracje na ścianę wykonane z wysokiej jakości płyty MDF. Dekoracje te można wykorzystać dosłownie wszędzie – w domu, biurze, restauracji, hotelu, teatrze czy też w kuchni jako dodatek do mebli kuchennych. Te wyjątkowe dekoracje ścienne można zamontować na ścianach lub suficie. Lamele ścienne dekoracyjne doskonale sprawdzają się również w roli ażurowego przepierzenia wydzielającego różne strefy. Zapewniają bowiem odpowiedni stopień intymności i częściowo pochłaniają dźwięki. Poprawiają również akustykę wnętrza m.in. poprzez wyeliminowanie pogłosu. Dzięki temu pomieszczenie nie sprawia wrażenia pustego.
Niepowtarzalna ozdoba wnętrza – Lamele na ścianę
Wyjątkowa dekoracja ścienna wyłożona lamelami ociepla pomieszczenie kuchenne oraz nadaje im eleganckiego wyglądu. Pasuje do wnętrz klasycznych oraz do nowoczesnych aranżacji. Doskonale nadaje się do użycia w kuchni, aneksie kuchennym lub jadalni. We wszystkich tych miejscach oprócz funkcji estetycznej, będzie miała także zastosowanie ochronne.
Niesamowicie wpływają na odbiór wnętrza nadając mu wyjątkowego klimatu. Co więcej z pomocą lameli bardzo mocno wpłyniemy na akustykę pomieszczenia, co niewątpliwie jest ich kolejnym wyjątkowym atutem.
Dekoracje ścienne – Lamele – nowa odsłona drewna
Drewno jest materiałem bardzo plastycznym i uniwersalnym stąd też nie bez powodu jest tak chętnie wprowadzane do rodzimych domów oraz mieszkań. Nie dość, że jest trwałe i stale osadzone w trendach, to przy tym wpisuje się świetnie w założenia zarówno stworzenia przytulnej przestrzeni, jak i takiej w której postawiono na przełamanie konwencji. Stanowi znakomity duet z nieśmiertelną klasyką podkreślając jej wyjątkowy charakter i jednocześnie mocno kontrastuje z surowymi dekorami tak bardzo popularnymi m.in. niesłabnącym na sile stylu industrialnym. Nie dziwi więc fakt, że lamele na ścianę tak mocno przypadły do gustu zarówno amatorom niesłabnącej na popularności ponadczasowej elegancji, jak również tym, którzy wolą zdecydowanie bardziej odważne podejście do tematu aranżacji wnętrz.
Lamele nadadzą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Spotyka się je w najmodniejszych restauracjach, nowoczesnych biurach, luksusowych hotelach i w prywatnych nieruchomościach.
Panele dekoracyjne w postaci pionowych lameli to absolutna nowość w aranżacji wnętrz i przestrzeni użyteczności publicznej. Profile dekoracyjne możemy zastosować zarówno w domu, w mieszkaniu w bloku jak i w przestrzeni biurowej. Nie tylko pełnią funkcję stricte estetyczną, ale także mają zdolności wygłuszające i wyciszające.
W naszej realizacji zastosowaliśmy lamele ścienne Dąb Natura. Klasyczny odcień, matowe wykończenie, efektowny wzór drewna to cechy charakterystyczne tego dekoru. Idealny kompromis pomiędzy ceną, a naturalnym efektem.
Specyfikacja Lameli ściennych kolor Dąb
- Producent : Lamele3D
- Wymiary: 30x40x2750 mm (szer. x gł. x dł.)
- Profil z wytrzymałego MDF
- Struktura drewna
- Waga 2,4kg
Zalety Lameli ściennych
- Prosty montaż (bez wiercenia)
- Gotowy produkt – nie wymaga obróbki
- Nowoczesny design
- Poprawa akustyki wnętrza
- Łatwa możliwość przycięcia
- Wzór drewna jest kontynuowany na bokach
Z jakiego materiału są wykonane Lamele ścienne w naszej aranżacji
To efektowne listwy dekoracyjne wykonane z wysokiej jakości płyty MDF Plus, które doskonale sprawdzają się również w roli ażurowego przepierzenia wydzielającego różne strefy w kuchni. Poprawiają akustykę wnętrza m.in. poprzez wyeliminowanie pogłosu. Dzięki temu pomieszczenie nie sprawia wrażenia pustego.
Płyty MDF stosowane są przede wszystkim w branży meblarskiej, ale nie tylko.
Wykonuje się z nich fronty meblowe oraz elementy, które widoczne są na pierwszy rzut oka. Bez trudu można znaleźć szafy, komody, stoliki, szafki stojące i wiszące, półki, konstrukcje łóżek, ławy, a także inne wyroby wykonane z tego materiału.
Głównym tego powodem jest trwałość, która idzie w parze z estetycznym wyglądem, a także korzystną ceną.
Z płyt o podwyższonej twardości produkuje się często części tylne szafek meblowych w meblach do kuchni, które stanowią dodatkowe wzmocnienie konstrukcji. Dzięki temu mebel jest o wiele bardziej stabilny.
Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej płyty MDF Plus lamele pionowe odznaczają się nie tylko niepowtarzalnym wyglądem, ale również długą żywotnością. Są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu. Dzięki kunsztownemu wykonaniu przez wiele lat zachowują swoje walory wizualne i użytkowe.
Płyta MDF – co to za materiał
MDF to skrót angielskiej nazwy: Medium-Density Fibreboard, oznaczający płytę pilśniową o średniej gęstości (za średnią gęstość uznaje się tę mieszczącą się w granicach od 500 do 1000 kg na m3).
Płyta MDF to mieszanka włókien drzewnych – drobno zmielonego drewna i związków organicznych, która poddawana jest obróbce i prasowaniu w bardzo wysokich temperaturach. Materiał MDF jest twardy i jednolity, dzięki czemu doskonale nadaje się do produkcji mebli na wymiar.
MDF płyta – zalety
Płyty MDF posiadają szereg zalet, dzięki którym spopularyzowały się w branży meblarskiej i wykończeniowej. Są to przede wszystkim:
- trwałość – meble z płyt MDF charakteryzują się trwałością i solidnością, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wgniecenia, odpowiednio zabezpieczone – zyskują również odpornośćna wilgoć, zaplamienia, wysokie temperatury i promieniowanie UV, ponadto płyty MDF mogą być poddawane dużym obciążeniom (zgodnie z wytycznymi producenta) – bez ryzyka odkształcania się elementów;
- łatwość obróbki – płyty MDF mogą być dowolnie przycinane, obrabiane i frezowane, a także naginane (co umożliwia tworzenie zabudów o nieregularnych, zaokrąglonych kształtach);
- łatwość utrzymania w czystości – sama płyta MDF jest materiałem zwartym i jednolitym, odpowiednie wykończenie płyty MDF za pomocą folii PCV, lakieru lub laminatu – podnosi jej funkcjonalność w kontekście codziennego czyszczenia i pielęgnacji mebla, sprawia, że płyta nie chłonie wilgoci, zabrudzeń i jest odporna na zatłuszczenia;
- szeroki wachlarz kolorów, deseni i wykończeń – płytę MDF można dowolnie kształtować. Pokrywać różnymi materiałami, nadając jej wybrany kolor, wybrany stopień matu lub połysku;
- atrakcyjna cena – meble z płyty MDF to zdecydowanie tańsze niż zabudowa wykonana z litego drewna.
Sposoby wykończenia płyty MDF
Płyty MDF mogą mieć różne wykończenia i to właśnie one wpływają na wytrzymałość, jakość i wygląd płyty. Generalnie rozróżnić można 3 podstawowe sposoby wykończeń:
- Foliowanie
- Fornirowanie
- Lakierowanie
Foliowanie polega na pokryciu powierzchni płyty specjalną folią PVC. Zabezpiecza to płytę przed wilgocią, dzięki czemu staje się ona dość dobrym materiałem na meble kuchenne. Może mieć różne wykończenia, w rozmaitych kolorach, deseniach czy wzorach. Niestety foliowana płyta nie jest odporna na działanie wysokich temperatur, dlatego nie zaleca się umieszczać tego typu płyt w pobliżu piekarnika czy płyty grzewczej.
Fornirowanie to oklejanie MDF-u cienką warstwą naturalnego drewna (tzw. fornirem). Płyty w takim wykończeniu są bardzo dekoracyjne. Wyglądają naturalnie, a ich dużą zaletą jest możliwość powtarzalności usłojenia, pozwalające tworzyć dopracowane aranżacje. Niestety fornir jest dość miękki i mało odporny na uszkodzenia, dlatego trzeba go szczególnie traktować. Nie poleca się go więc do kuchennych wnętrz.
Lakierowanie z kolei to bardzo piękna, a zarazem funkcjonalna opcja wykończenia MDF-u. Polega na naniesieniu na płytę warstwy lakieru, który tworzy odporną na wilgoć i temperaturę powłokę ochronną. Lakier może występować w dowolnym kolorze oraz wykończeniu (mat, półmat lub połysk). W związku z tym idealnie skomponuje się z prawie każdą kuchnią, szczególnie nowoczesną. Niestety ma też wady. Na płycie lakierowanej na wysoki połysk bardzo odznaczają się ślady palców, tłuszczu, a nawet kropelki wody. Jest to bardzo widoczne, szczególnie na frontach ciemnych. Zastanówmy się zatem, zanim zdecydujemy się na tego typu barwy w naszej kuchni.